• २०७६ भदौ ४ बुधबार / Wednesday, August 21

ओस्कर २०१९ : ‘ग्रीन बुक’ले उचाल्यो उत्कृष्ट फिल्मको अवार्ड ( विजयी फिल्महरुको पूर्ण सूचीसहित)

Fm Radio Link

एजेन्सी,

यो वर्षको एकेडेमी (ओस्कर) अवार्ड अमेरिकाको लस एन्जेल्समा सम्पन्न भएको छ ।

 


अवार्डको सबैभन्दा महत्वपूर्ण मानिने ‘उत्कृष्ट फिल्म’ विधामा ‘ग्रीन बुक’ ले बाजी मारेको छ ।

 


 यो फिल्मले अमेरिकामा कलाहरुमाथिको विभेद चरम अवस्थामा रहेको ६० को दशकको समयको कथा भन्छ ।

फिल्मले एक प्रतिभाशाली अश्वेत संगीतकार, श्वेत ड्राइभरलाई लिएर सांगीतिक टुरमा निस्कदा आएको उतारचढावको कथा समेटेको छ । यो वास्तविक घटनामा आधारित फिल्म हो ।

पछिल्लो समय यो फिल्म विवादमा घेरिएकाले फिल्मको ओस्कार जित्ने कुरामा शंका गरिएको थियो । तथापि विवादबीच पनि यो सुन्दर फिल्मले उत्कृष्ट फिल्मको उपाधि हासिल गर्न सफल भएको छ । 

 


यहाँ उक्त अवार्डमा मनोनयन परेका र विजयी फिल्महरुको पूर्ण सुचि दिइएको छ । 


उत्कृष्ट फिल्म

- विजेता : ग्रीन बुक

- ब्ल्याक क्यान्सम्यान

- ब्ल्याक प्यान्थर

- बोहेमियन ¥यापसोडि

- द फेभ्रेट

- रोमा

- ए स्टार इज वर्न

- भाइस


उत्कृष्ट अभिनेत्री

- विजेताः ओलिभिया कोलम्यान –द फेभ्रेट

- ग्लेन क्लोज–द वाइफ

- यालिट्जा एपारिसियो–रोमा

- लेडि गागा– अ स्टार इज वर्न

- मेलिजा म्याकक्यार्थी–क्यान यू इभर फरगिभ मी ?


उत्कृष्ट अभिनेता

- विजेता : -यामी मलेक–बोहेमियन -हापसोडी

- क्रिस्चियन बेल–भाइस

- ब्राड्ली कूपर–ए स्टार इज वर्न

- विल्लेम डेफो–याट इटरनीटिज गेट

- भिग्गो मोरटेन्सेन–ग्रिन बुक


उत्कृष्ट सहायक अभिनेतृ

- विजेता: रेगिना किंग – इफ बिल स्ट्रिट कुल्ड टक

- एमी एडम्स – भाइस

- मरिना डि टेभिरा – रोमा

- एम्मा स्टोन – द फेभ्रेट

- ¥याचेल वेइज – द फेभ्रेट


उत्कृष्ट सहायक अभिनेता

- विजेता: मेहरशाला अलि – ग्रिन बुक

- एडाम ड्राइभर – ब्लाकक्लान्सम्यान

- स्याम एलिअट – अ स्टार इज बर्न

- रिचर्ड ई ग्रान्ट – क्यान यू इभर फरगिभ मी ?

- स्याम रकवेल – भाइस


उत्कृष्ट निर्देशक

- विजेता: अल्फोन्सो कुरोन–रोमा

- योरगोस ल्यान्थिमोस–द फेभ्रेट

- स्पाइक ली–ब्ल्याकक्लान्सम्यान

- एडम म्याके–भाइस

- पावेल पावलिकोवस्की–कोल्ड वार


उत्कृष्ट मौलिक पटकथा

- विजेताः ग्रिन बुक–निक भ्याललोङगा, ब्राइन कुरी र पिटर फ्यारेली

- द फेभ्रेट–डेबोराह डेभिस् र टोनी म्याक–नमारा

- फस्र्ट रिफम्र्ड – पल स्क्राडर

- रोमा – अल्फोन्सो कुरोन

- भाइस – एडम म्याकके


उत्कृष्ट रुपान्तरति पटकथा

- विजेताः ब्ल्याकक्लान्सम्यान– चार्ली वाचटेल, डेभिड ¥याविनोविट्ज, केभिन विलमोट र स्पाइक ली

- द बालार्ड अफ बुस्टर स्क्रुग्स – जोयल कोएन र इथन कोएन

- क्यान यू इभर फरगिभ मी ? – निकाल होलोफ्केनर र जेफ ह्वीटी

- इफ वील स्ट्रिट क्यान टक – ब्यारी जेनकिन्स

- ए स्टार इज बर्न–एरिक रोथ, ब्राड्ले कूपर र वील फेट्र्स


उत्कृष्ट एनिमेसन फिल्म

- विजेता: स्पाइडर–म्यानः इन्टू द स्पाइडर्स–भर्स

- इक्रिडिबल २

- आइल अफ डग्स

- मिराई

- राल्फ ब्रेक्स द इन्टरनेट


उत्कृष्ट विदेशी भाषाको फिल्म

- विजेता: रोमा–मेक्सिको

- क्यापरनोम–लेबनान

- कोल्ड वार–पोल्याण्ड

- नेभर लूक अवे–जर्मनी

- सप–लिफ्टर्स–जापान


उत्कृष्ट वृत्तचित्र 

- विजेता: फ्रि सोलो

- हेल काउन्टी दिस मर्निंग, दिस इभिनिंग

- माइण्डिंग द ग्याप

- अफ फादर्स एण्ड सन्स

- आरबीजी


उत्कृष्ट मौलिक गीत

- विजेता: स्यालो (अ स्टार इज वर्न) – लेडि गागा, मार्क ¥यान्सन, एन्थोनी रोस्सोमाण्डो र एण्डू वीट

- अल द स्टार्स (ब्लाक प्यान्थर) – मार्क स्पीयर्स, केन्द्रिक लामार, डकवर्थ र एन्थोनी टिफिथ र सोलाना रोवी

- आई वील फाइट (आरजीबी) – डिआन वारेन

- द प्लेस व्हेर लस्ट थिङ्ग गो (म्यारी पोपिन्स रिर्टन्स) – मार्क शईम्यान र स्कट वीटम्यान

- वेन अ काउव्याई ट्रेड हिज स्पर्स फर वीङ्ग (द बालार्ड अफ बस्टर स्क्रुग्स) – डेविड ररिंग्स र गिलिअन वेल्च


उत्कृष्ट मौलिक संगीत

- विजेता: ब्ल्याक प्यान्थर – लुडवीग गोरेन्सन

- ब्ल्याकक्लान्सम्यान – टेरेन्स ब्लान्चार्ड

- इफ वील स्ट्रीट कुल्ड टक – निकोलस व्रिटेल

- आइल अफ डग्स – अलेक्जेण्ड्रे डेस्प्लाट

- म्यारी पोपिन्स रिटन्र्स – मार्क शईम्यान, स्कट वीटम्यान


उत्कृष्ट निर्माता डिजाइन

- विजेता: ब्ल्याक प्यान्थर – हन्नाह बिचलर र जे हार्ट 

- द फेभ्रेट – फियोना क्रोम्बी र एलिस फेल्टन

- फस्र्ट म्यान – नेथन क्रवले र क्याथी लुकास

- म्यारी पोपिन्स रिटन्र्स –जोन मीहर र गोरडन सीम

- रोमा – यूजिनियो क्यावेलेरो र वारवारा इन्रिक्ज


उत्कृष्ट पहिरन डिजाइन

- विजेता: ब्ल्याक प्यान्थर – रुथ ई कारटर

- द बालार्ड अफ बस्टर स्क्रुग्स – म्यारी जोर्फस

- द फेभ्रेट – स्याण्डी पावेल

- म्यारी पोपिन्स रिटन्स – स्याण्डी पावेल

- म्यारी क्वीन अफ स्कट्स – एलेक्जेण्ड्रा वीरन


उत्कृष्ट छायाँकन

- विजेता: रोमा – अल्फोन्सो कुरोन

- कोल्ड वार – लुकास्ज जाल

- द फेभ्रेट – रोवी रायन

- नेभर लूक अवे – क्यालेव डेसच्यानेल

- अ स्टार इज वर्न – म्याथू लिबटीक


उत्कृष्ट भिजुअल इफेक्ट

- विजेता: फस्र्ट म्यान – पल ल्याम्बर्ट, इयान हन्टर, त्रिस्टन मिल्स र जेडी स्क्वाल्म

- एभेन्जर्स: इन्फिनिटी वार – डन डीलीयू, केली पोर्ट, रसल अर्ल र ड्यान सुडिक

- क्रिस्टोफर रविन्स – क्रिस्टोफर लरेन्स, माइकल एम्स, थियो जोन्स र क्रिस कोरबोल्ड

- रेडि प्लेअर वान – रोजर गुयट, ग्राडि कोफर, म्याथ्यु ई बटलर र डेविड सर्क

- सोलोः ए स्टार वार्स स्टोरी – रव ब्रिडो, प्याट्रिक टुवाच, नील स्कनलान र डोमिनिक टुही


उत्कृष्ट साजसज्जा र केश सज्जा

- विजेताः भाइस – ग्रेग क्यानम, केट विस्कोई र प्याट्रिसिया डीहाने

- वोर्डर – गोरान लुण्डस्ट्रोम र पामेला गोल्डामर

- म्यारी क्यून अफ स्कट्स – जेनी सरकोर, म्यार्क पिल्चर र जेसिका ब्रुक्स


उत्कृष्ट ध्वनी सम्पादन

- विजेता: बोहेमियन ¥यापसोडि – जोन वारहस्र्ट र नीना हार्टस्टोन

- ब्ल्याक प्यान्थर – बेन्टामिन अ बुर्ट र स्टीभ बोइडेकर

- फस्र्ट म्यान – एई लिंग ली र मिल्डरेड लट्रो मोरगन

- अ क्वाइट प्लेस – इथन भान डेर रीन र एरिक आदड्याह्ल

- रोमा – सर्गियो डियाज र स्किप लिइभसे


उत्कृष्ट ध्वनी मिक्सिङ

- विजेता: बोहेमियन ¥यापसोडि – पल मासे, टीम काभागिन र जोन क्यासली

- ब्ल्याक प्यान्थर – स्टीभ बोइडेकर, ब्राडन प्राक्टर र पिटर डेभलिन

- फस्र्ट म्यान – जोन टेलर, फ््रयाङ्क ए मोन्टानो, एई–लिंग ली र म्यारी एच एलीस्

- रोमा – स्कीप लिइभसे, क्रेग हेनिघम र जोसे एन्टोनियो गार्सिया

- अ स्टार इज वर्न – टम ओजनीक, डीन जुपाकीक, जेसन रुडर र स्टीभ मोर्रो


उत्कृष्ट फिल्म सम्पादन

- विजेता: बोहेमियन ¥यापसोडि – जोन ओटम्यान

- ब्याकक्लान्सम्यान – व्यारी एलेक्जेण्डर ब्राउन

- द फेभ्रेट – योरगोस म्याभरोप्सारिडिस

- ग्रिन बुक – प्याट्रिक जे डन भिटो

- भाइस – हन्क कोरवीन


उत्कृष्ट एनिमेटेड सर्ट

- विजेता: बाओ

- एनिमल बिहेभिअर

- लेट आफ्टरनून

- ओन स्मल स्टेप

- वीकेण्ड


उत्कृष्ट वृत्तिचित्र (छोटो)

- विजेता: पिरिअड । इण्ड अफ सेन्टेन्स ।

- ब्ल्याक सीप

- इण्ड गेम

- लाइफबोट

- अ नाइट याट् द गार्डेन


उत्कृष्ट लाइभ एक्सन(छोटो)

- विजेताः स्कीन

- डीटेनमेन्ट

- फोभ

- मारगुएराइट

- मदर

 


 

प्रतिकृया दिनुहोस